O nas

Nasze przedszkole mieści się w wolno stojącym budynku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Modlnicy w cichej okolicy z dala od ulicznego zgiełku. Jesteśmy placówką, która wychodzi naprzeciw potrzebom naszych wychowanków, dbając szczególnie o ich indywidualny rozwój, czemu sprzyja mała liczebność przedszkola.
Grupa składająca się z wychowanków w różnym wieku (od 2,5 do 5 lat) sprzyja wymianie inspiracji, zdolności, umiejętności i kształtowaniu właściwych postaw społecznych w sposób naturalny. Dzieci uczą się pokonywania trudności, służenia pomocą, nawiązywania sympatii i przyjaźni. Zaletą grup mieszanych wiekowo jest nie tylko szybsza i skuteczniejsza edukacja społeczna, lecz także sprawna adaptacja dzieci nowo przyjętych.

Pracujemy od września do czerwca, pięć dni w tygodniu od godziny 7:00 do 17:00 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. W pracy z dziećmi wykorzystujemy wiele metod, łącząc elementy:

dramy
pedagogiki zabawy
metody M. Montessori
metody C. Orffa
metody Dobrego Startu
Czas spędzony w naszym przedszkolu jest okresem niezapomnianym, radosnym trudem wzrastania, bajkowym przeżyciem i wspaniałym dzieciństwem. Zapraszamy do nas!